Namalujmy dzieciom lepszą przyszłość

[] Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce wprowadza nowy zwyczaj na pierwszy dzień wiosny.

Pierwszy dzień wiosny niesie ze sobą nowe nadzieje – na rozwój, szczęście i powodzenie. I właśnie w tym dniu postanowiliśmy obudzić w młodych ludziach dobro i zachęcić ich do pomocy potrzebującym dzieciom z SOS Wiosek Dziecięcych. Tym bardziej, że 21 marca mało który uczeń siedzi w szkolnej ławce.

20 marca mieliśmy spotkanie z uczestnikami LO im. A. Fredry wydarzenia a 21go malowaliśmy w porannym programie TVP „Kawa czy herbata?” po którym wspólnie z Natalią Kukulską malowaliśmy dwa bilbordy!

TVP.pl » kampaniespoleczne.pl » muzyka.pl » epr.pl » LOim.A.Fredry » Super Nowa » Żywiec Info »

W Polsce ponad 85 tysięcy dzieci jest pozbawionych opieki rodzicielskiej, a 30 % najmłodszych żyje w ubóstwie. Ich rodzice często zmagają się z takimi problemami jak bezrobocie i alkoholizm. To właśnie po to by „Namalować im lepszą przyszłość” spotkamy się 21 marca, w samo południe przy Polach Mokotowskich w Warszawie. Naprzeciwko Szkoły Głównej Handlowej zawisną dwa puste billboardy. Naszym zadaniem będzie zamienienie ich w barwne, wiosenne plakaty zachęcające do przekazania 1% podatku SOS Wioskom Dziecięcym. Do akcji oprócz młodzieży z warszawskiego LO im. A. Fredry zapraszamy dziennikarzy, naszych przyjaciół z FB, przechodniów, którzy o tej porze będą w okolicy i wszystkich, którym los opuszczonych i osieroconych dzieci nie jest obojętny.

We wspólnym malowaniu weźmie udział ambasadorka SOS Natalia Kukulska wraz z zespołem z „Bitwy na Głosy”, a pracami pokieruje grafficiarz, street artowiec Dariusz Paczkowski. Namalowane przez nas plakaty wisieć będą do końca miesiąca.

Mamy nadzieję, że to radosne czynienie dobra przez młodych ludzi stanie się kolejnym zwyczajem pierwszego dnia wiosny.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Obecnie ma 1250 podopiecznych i prowadzi: • 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie • 3 Młodzieżowe Wspólnoty Mieszkaniowe w Kraśniku, Siedlcach i Koszalinie oraz Dom Młodzieży w Lublinie • 3 Rodzinne Domy Czasowego Pobytu – dwa w Biłgoraju i jeden w Ustroniu • 10 Programów Umacniania Rodziny w Lublinie oraz gminach Karlino, Biłgoraj i Skórzec.

Stowarzyszenie jest częścią międzynarodowej organizacji SOS-Kinderdorf International, obecnej w 132 krajach na całym świecie. Więcej informacji www.wioskisos.org