Organizujemy ogólnopolskie trasy tematyczne, angażując lokalne społeczności i media. Współpracujemy z wieloma organizacjami społecznymi oraz artystami, którzy współtworzą wydarzenia.
Trasa „Ogólnopolski Dzień recyklingu” (Gniezno, Kraków, Nowa Ruda) z Fundacją Ekologiczną ARKA i Fundacją KLAMRA. 2011r.
[]
II Ogólnopolska trasa „Graffiti dla Tybetu – Edukacja dzieci” (Warszawa, Gdańsk, Żywiec, Bielsko-Biała, Gniezno, Chełmża, Grudziądz, Nowe n/Wisłą, Kraków. + Liptowski Mikulasz) z ratujTybet.org i Fundacją KLAMRA. 2010r.
Ogólnopolska trasa „Zbudujemy drugą Japonię!” (Żywiec, Bielsko-Biała, Łódź, Grudziądz, Bydgoszcz, Katowice, Gdańsk, Żarnowiec. + kampania prasowa: Rzeczpospolita, Przekrój, Gazeta Wyborcza) z Greenpeace Polska i Inicjatywą Anty Nuklearną.2011r.
I Ogólnopolska trasa „Graffiti dla Tybetu” (Warszawa, Żywiec, Zabrze, Oświęcim, Kraków, Wrocław, Jelenia Góra, Cieszyn. + Drezno) z ratujTybet.org. 2008r.
Ogólnopolska trasa „Posprzątaj po naziolach” (Żywiec, Bielsko-Biała, Gdynia, Warszawa) ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej. 2008r
Ogólnopolska trasa „Nazizmu nigdy wiecej na Allegro” (Żywiec, Bielsko-Biała, , Warszawa, Częstochowa, Katowice, Wrocław, Nowy Sącz) ze Stowarzyszeniem Nigdy Więcej. 2009–2010r
Ogólnopolska trasa „To nie krasnoludki palą śmieci” (Wrocław, Gdańsk, Jastrzębie Zdrój, Nowy Sącz, Bielsko-Biała, Grudziądz, Włoszczowa) z Fundacją Ekologiczną Arka. 2010r.
[]
[]
Ogólnopolska trasa „Kochasz dzieci nie pal śmieci” (Warszawa, Żywiec, Bielsko-Biała, Gdańsk) z Fundacją Ekologiczną Arka. 2008r. i 2010r.
Centrum Edukacji Ekologicznej, 3fala.art.pl i Klamra.org wspierają Koalicję Cyrk bez Zwierząt! Poprowadziliśmy kolejne warsztaty w ramach trasy Cyrk bez zwierząt.
Malowaliśmy dla zwierząt i Arktyki. 3fala.art.pl i Klamra.org wspierają z Wami Koalicję Cyrk bez zwierząt (pierwszego dnia 237 podpisów!) i międzynarodową kampanię Greenpeace – Uratuj Arktykę. Z Waszą energią Wszystko możemy uratować i każdemu możemy pomóc!
Jest już do zobaczenia http://3fala.art.pl/…es/gmo11.pdf podsumowanie ogólnopolskiej trasy street art przeciwko GMO czyli: 68 artystów, ponad 130 wolontariuszy i uczestników warsztatów, 28 miast i 16 organizacji i podmiotów wspierających. Ukłony głębokie dla Wszystkich zaangażowanych. Czegoś takiego jeszcze w tym kraju nie było!
StreetArtowa trasa Genetycznie Molestowane Organizmy dobiega końca. Wydarzenie, zrealizowane przez grupę entuzjastów, którzy swój sprzeciw wobec GMO wyrazili na murach, zjednało sobie wielu zwolenników. 62 artystów zupełnie bezinteresownie poświęciło swój czas, tworząc murale ANTY GMO. Efekty ich pracy możemy podziwiać aż w 25 miastach Polski. Teraz przyszedł czas na podsumowanie.
Egon Fietke, Loco, Piotr Pasiewicz i Dariusz Paczkowski malowali 23.10.2012r. w Łodzi w ramach ogólnopolskiej trasy Genetycznie Molestowane Organizmy. Mural powstał dzięki pomocy Off Piotrkowska oraz Warzywa i Owoce.
Kuźnica to już 17 miejsce na trasie: Genetycznie Molestowane Organizmy. 3fala.art.pl & PRZYJACIELE! Praca „Polska wolna od GMO” autorstwa grupy 3fala.art.pl jako uliczny sprzeciw wobec Genetycznie Modyfikowanym Organizmom. W różnych punktach Kuźnic pojawiły się też naklejki i „Kramelki” z hasłem trasy.
Grudziądz to kolejne miasto na trasie: Genetycznie Molestowane Organizmy. 3fala.art.pl & PRZYJACIELE!
Praca „Stop GMO” powstała w Galerii ulicznej „Na dachu” w podwórku na ul. Kwiatowej 17. Od trzech lat powstają tam prace zaangażowane społecznie: edukacja dzieci w Tybecie, sprzeciw wobec spalania śmieci w piecach domowych. W różnych punktach miasta pojawiły się też naklejki i „kramelki”.
Jelenia Góra to kolejne miasto na trasie: Genetycznie Molestowane Organizmy. 3fala.art.pl & PRZYJACIELE!
Szum, Perp i 3fala.art.pl to artyści, którzy poprzez sztukę ulicy wyrazili swój sprzeciw wobec Genetycznie Modyfikowanym Organizmom. Malowidła pojawiły się w przejściu podziemnym przy Dworcu PKS, na budynku dawnej jednostki wojskowej przy nowej obwodnicy oraz na opuszczonym budynku Celwiskozy, a naklejki i „Kramelki” można zobaczyć w centrum miasta.
Spotkanie z Dariuszem Paczkowskim – 26.06.2012 godzina 19:00, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura w Lublinie.
Dariusz Paczkowski jest polskim działaczem społeczny, założycielem i współpracownikiem wielu organizacji pozarządowych. Grafficiarz, street artowiec, performer, animator życia kulturalnego, koordynator ogólnopolskich akcji na rzecz demokracji i praw człowieka. Obecnie współprezes Fundacji KLAMRA.
Jego pobyt w Lublinie jest związany z ogólnopolską akcję „Genetycznie Molestowane Organizmy” podczas, której wykonuje prace zwracające uwagę na problematykę GMO.
Podczas pobytu stworzy wspólnie ze sprzedawcami targu przy ulicy Ruskiej dwa bilbordy, których premiera będzie miała miejsce 29 czerwca o godzinie 18:00 na bazarze.
[] Na warszawskiej starej Pradze, na jednym z najbardziej znanych „klubowych” podwórek, powstaje ogromny mural w ramach Ogólnopolskiej Trasy Genetycznie Molestowane Organizmy. Malowali Czarli Bajka, Aqualupa, Tyber i 3fala.art.pl
16 czerwca 2012 roku w Olsztynie pod wiaduktem na ulicy Bałtyckiej (przy rondzie), rozpoczyna się wydarzenie społeczno artystyczne organizowane w ramach ogólnopolskiej trasy Genetycznie Molestowane Organizmy – 3fala.art.pl & przyjaciele.
W dniach 11–13 czerwca 2012 odbędą się warsztaty „Eko Graffiti” dla dzieci i młodzieży z Ełku.. Warsztaty będą prowadzone przez Dariusza Paczkowskiego z Fundacji Klamra, która jest jednym z partnerów projektu. Projekt realizowany jest przez Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne.
Uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować swoich sił, ilustrując na ścianach zagadnienia ważne z punktu zrównoważonego rozwoju, poruszona zostanie również problematyka GMO. Poprzez udział w zajęciach uczestnicy poznają podstawy dobrych postaw ekologicznych, dbania o swoje najbliższe środowisko, poszanowania mienia społecznego.
Partnerzy: GOK Kalinowo, GOK Prostki, GOK Stare Juchy, Fundacja KLAMRA, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku Projekt współfinansowany ze środków Powiatu Ełckiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie
[] Powstał ekologiczny mural namalowany przez uczestników warsztatów prowadzonych przez Dariusza Paczkowskiego. Zajęcia odbywały się z okazji festiwalu Ferment Fest 4 w ramach przez Towarzystwo Kultury Aktywnej przy dofinansowaniu Burmistrza Miasta Nowego Targu.